بلاگ ها

ویروسی که بدون اینترنت اطلاعات را سرقت می کند

1396/12/09 تعداد بازدید: 11378
print

اگر کامپیوتر شما هم برای خنک شدن از فن استفاده می کند باید بدانید محققان اسرائیل روشی را اختراع کردند که می تواند اطلاعات شما را از طریق صدای CPU و فن دستگاه سرقت کند.

اگر کامپیوتر شما هم برای خنک شدن از فن استفاده می کند باید بدانید محققان اسرائیل روشی را اختراع کردند که می تواند اطلاعات شما را از طریق صدای CPU و فن دستگاه سرقت کند.

اگر کامپیوتر شما هم برای خنک شدن از فن استفاده می‌کند باید بدانید محققان اسرائیل روشی را اختراع کردند که می‌تواند اطلاعات شما را از طریق صدای CPU و فن دستگاه سرقت کند.
محققان دانشگاه بن گوریون ویروسی ساخته‌اند که صدای سرعت CPU و فن خنک کننده دستگاه را به صورت کد مورس ترجمه می‌کنند و به اطلاعات تبدیل می‌کند. این سیگنال‌های مورس تا فاصله 8 متری به خوبی شنیده می‌شوند و می‌توان آنها را با یک گوشی هوشمند دریافت کرد.البته برای دریافت اطلاعات، گیرنده باید به فن دستگاه شما بچسبد. که البته خیلی کار مشکلی نیست این گیرنده می‌تواند یک برچسب کوچک باشد و زمانی که نصب شد می‌تواند محل ذخیره اطلاعات را پیدا کند و با کنترل سرعت CPU و فن دستگاه، اطلاعات را دریافت کند و متاسفانه شما هیچ راهی برای متوجه شدن ندارید.
اما چون این روش با کد مورس کنترل می‌شود نمی‌توان حجم زیادی از اطلاعات را سرقت کرد. اما محققان به این نتیجه رسیده‌اند زمانی که سرعت CPU به 900 بیت در ساعت می‌رسد(این سرعت خیلی کم اتفاق می‌افتد)، کامپیوتر شما در حال رمزگذاری است و می‌توان به فایل‌های رمز گذاری شده دسترسی پیدا کرد.
البته این نوع حمله به دو چیز نیاز دارد که هکر را خیلی محدود می‌کند. اول اینکه هکر باید نزدیک شما باشد نهایتا تا فاصله 8 متری. دوم هم اینکه، باید یک برچسب را روی فن دستگاه شما نصب کند. البته همه اینها هم شدنی است و این موضوع نشان می‌دهد امن‌ترین کامپیوترها هم امن نیستند.

نظرات:

loader
کلیه حقوق متعلق است به حامی سیستم ©2017
طراحی وب سایت و پشتیبانی توسط اینتک