طراحی و اجرای زیرساخت شبکه

1401/12/22 تعداد بازدید: 443
print

تعریف ما از یک زیر ساخت کارآمد همواره بر این بوده که بتواند تمامی نیاز های ارتباطی کاربران شبکه، بر اساس محدوده جغرافیایی استقرار، تعداد و نوع کاربران و مقدار ترافیک تولیدی در مبدا و مقصد توسط کاربران را از نظر سرعت و امنیت بالا با بالاترین کیفیت ممکن برآورده سازد.

خدماتی که ما در مجموعه حامی سیستم در زمینه خدمات زیرساخت شبکه انجام می‌دهیم:

  1. بازدید حضوری از مجموعه و نیاز سنجی برای اجرای زیر ساخت شبکه.
  2. طراحی شبکه با اهمیت بر سازگاری امنیتی (امنیت شبکه باید در مراحل اولیه طراحی ایجاد شود).
  3. طراحی شبکه با اهمیت بر انعطاف پذیری ( با این هدف که چنانچه اگر شبکه نیاز به بروز رسانی ناگهانی، افزایش یا کاهش مقیاس های شبکه، حوادث امنیتی و مشکلات شبکه داشت، در کوتاه ترین زمان ممکن تغییرات بدون خطا انجام شود).
  4. اجرای زیر ساخت و کابل کشی شبکه (پس از خرید تجهیزات ، کابل کشی به یکی از روش های روکار یا توکار انجام میگردد. اجرای صحیح این مرحله تاثیر مهمی در کیفیت شبکه شما در آینده خواهد داشت. که به دلیل استفاده اجرای مسیر ترانکینگ در روش روکار میبایست حتماً از متخصصین با تجربه در این این حوزه استفاده گردد).
  5. آرایش و تست شبکه:  بعد از انجام کابل‌کشی نوبت به نصب فیریکی رک ها، پچ پنل ها، پچ کوردها، سوئیچ‌ها، روترها، سرورها و تجهیزات مرتبط شبکه می‌رسد . همچنین قبل از آرایش نهایی رک ها تمامی نودهای شبکه تست می‌شوند و در صورت لزوم اصلاح و در پایان تمامی رکها آرایش و مطابق استراتژی کارفرما نودهای شبکه و  پریزها فعال می‌گردد.
  6. تهیه نقشه های فنی و مستندات نهایی

 

 

کلیه حقوق متعلق است به حامی سیستم ©2017
طراحی وب سایت و پشتیبانی توسط اینتک